Msze Święte

msza1

Polecamy

 

 

   

logo pl

seminarium

    WYŻSZE SEMINARIUM

DUCHOWNE W SANDOMIERZU 

opoka

 

 

 

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

 

 

 

 

 

 

Parafia Brzeziny pw. Miłosierdzia Bożego w Brzezinach Stojeszyńskich

BOŻE NARODZENIE 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

szapka 2019

Na Święta Bożego Narodzenia pragnę złożyć wyrazy pamięci, wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia:

 Niech ta Święta Noc upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Byśmy umieli zatrzymać się nad Nowonarodzonym, pomyśleć nad naszym życiem, odpocząć, może coś przeorganizować? Ten szczególny czas Bożego Narodzenia, kiedy w uwielbieniu klękać będziemy przed tajemnicą Wcielenia i adorować prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka, niech przyniesie radość i spełnienie szlachetnych zamierzeń. Oby betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela rozświetliła swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2020 Roku.

                                                                                         ks. kanonik Krzysztof Woźniak

szopka 2019 c

 

DEKANALNE CZUWANIE

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

DEKANALNE CZUWANIE

czstochowa 2019W nocy, z 17 na 18 listopada 2019r, nasz dekanat Modliborzycki czuwał na Jasnej Górze w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Każda parafia reprezentowana była przez liczne delegacje, które miały swój udział w prowadzeniu modlitw, rozważań. Program czuwania ustalony został na spotkaniu dekanalnym duszpasterzy całego dekanatu. Na tę szczególną i konieczną modlitwę przybyło nas 100 osób, wraz z ks. dziekanem K. Woźniakiem i dwoma kapłanami z naszych parafii: ks. A. Dyjakiem i ks. A. Nowakowskim. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 ?Apelem jasnogórskim?, a zakończyło się o godz. 4.00. Naszą modlitwę adoracyjną ubogacały swym pięknym śpiewem dziewczęta ze scholii. Duchowo łączyło się z nami we wspólnej modlitwie wielu parafian przez relację wideo na żywo przez kanał YouTube.

 Wszyscy wrócili do domów napełnienie mocą łaski Bożej i zbudowani wspólną modlitwą przed tronem Matki Bożej.aparat 

 

KATOLICKIE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

 Dekanalny Dzień Małżeństw 2019 r.

27 października w Modliborzycach obchodziliśmy Dekanalny Dzień Małżeństw organizowany przez woluntariuszy Centrum Pomocy Rodzinie i dekanalnego duszpasterza ks. proboszcza Marka Danka. Mszę św. odprawił i wygłosił okolicznościową homilię dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin ks. Tomasz Cuber. Po Eucharystii miało miejsce indywidualne błogosławieństwo zgromadzonych małżeństw z dziećmi.

W Zespole Szkół w Modliborzycach odbyła się dalsza część spotkania. Małżonkowie uczestniczyli w konferencji ?Małżeństwo drogą do świętości?, prowadzonej przez państwa Stanisława i Jadwigę Zynwalów z parafii Rudnik-Stróża. W prelekcji przewijało się przesłanie - ? miłość, to dar z siebie dla drugiej osoby?. Dziećmi w tym czasie opiekowały się panie wolontariuszki, które zorganizowały kącik gier i zabaw. Dla przybyłych przygotowano poczęstunek, a spotkanie zakończyło wspólne biesiadowanie. Słowa podziękowania wyraził również dziekan dekanatu ks. kan. Krzysztof Woźniak.

WIĘCEJ INFORMACJI

 

101 ROCZNICA

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

101 rocznica  W dniu 11 listopada 2019r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowe im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami i p. Małgorzatą Wisińską ? dyrektor szkoły oraz całą wspólnotą parafialną przybyłą na mszę św. uczcili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został zaprezentowany program artystyczny ukazujący koleje państwa polskiego od rozbiorów aż po II wojnę światową. Wielkie wzruszenie wywołały sceny rodziny żegnającej ojca i syna, wyruszających na wojnę, w których rolę wcielili się uczniowie klasy VIII i VI. W podniosłym i patetycznym tonie padały kolejne strofy recytowanych wierszy. Program uświetnił występ wokalny uczennic z klasy VII i V. Dziewczęta pięknie wykonały m.in. ?Miejcie nadzieję?, ?Legiony?, ?Nie idź na wojnę synku? i inne pieśni patriotyczne. Nie zabrakło również nawiązania do patrona szkoły ? św. Jana Pawła II, jako wzoru szczególnej miłości i służby Ojczyźnie. Młodych artystów do występu przygotowały panie: E. Kamińska ? Rząd i D. Rząd.

Rangę uroczystości podniosła obecność Sztandaru Szkoły wraz z Pocztem. Po zakończonej mszy św. wszyscy zebrani wyszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie delegacja złożyła symboliczną wiązankę kwiatów i znicze, a proboszcz ? ks. kan. K. Woźniak modlitwą uczcił pamięć poległych w obronie Ojczyzny.aparat


 

Dzień Papieski 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

 Wstańcie, chodźmy

jp ii 201913 października w Kościele Parafialnym pw. Bożego Miłosierdzia w Brzezinach Stojeszyńskich uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II piękną akademią uczcili pamięć swojego patrona. Uroczyste wprowadzenie sztandaru, wspólnie odśpiewany hymn Szkoły, teledysk przywołujący najważniejsze informacje dotyczące Naszego Papieża, cytaty z Pisma Św., recytacja i śpiew to elementy dzięki którym kolejne młode pokolenia mówią: ?Pamiętamy, idziemy Twoimi śladami?. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni w kościele udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele uczniów i nauczycieli na czele z panią dyrektor złożyli kwiaty i znicze.

aparat

 

 

Konsekracja

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

5 X 2019 r. - Konsekracja Kościoła Parafilanego 

konsekracja 2019Parafia Brzeziny została erygowana 4 grudnia 1984r. poprzez wydzielenie z parafii Potok Wielki. Początkowo Msze św. odprawiane były w tymczasowej drewnianej kaplicy.

Dzięki opatrzności Bożej i przy współpracy wielu ludzi dobrej woli, a w głównej mierze parafian rozpoczęto budowę Kościoła z plebanią na działkach ofiarowanych przez mieszkańców Brzezin. Projekt budowli opracowali architekci z Lublina. A budową kierował pierwszy proboszcz ks. Aleksander Zeń.

Kościół wraz z plebanią w stanie surowym został poświęcony 5 października 1986r. i do dnia dzisiejszego, czyli już 35 lat jest upiększany, a przede wszystkim jest dla nas domem modlitwy, miejscem Eucharystii, gromadzenia się rodziny parafialnej ?wokół stołu Słowa i Chleba Życia?.

Wszystko to co uczyniliśmy, chcemy ofiarować Bogu na Chwałę, a ludziom na pożytek ducha i podziękować Stwórcy za dar lokalnego kościoła, dar Parafii, dar Domu Bożego. 

Niech poświęcony Dom Boży umacnia wszystkich wiernych tu wchodzących, a Łaska Boża wlewa się w nasze serca w obfitości. 

aparat

 

Misje Brzeziny

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

Zakończenie Misji świętcy w kościele parafialnym

misje brzeziny

aparat

 

 

ZAKOŃCZENIE MISJI W ROCZNICE PACYFIKACJI OSÓWKA

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH W ROCZNICE PACYFIKACJI OSÓWKA

misje oswek

oswek 1945

 W hołdzie bohaterom ? 

                                               ?Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na    
                                                           przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż    
                                                   na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej?. (Jan Paweł II)

         W ostatnią niedzielę września w kaplicy w Osówku odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca ofiary pacyfikacji, jakiej dopuścili się hitlerowcy
w czasie II wojny światowej na bezbronnej ludności Osówka. W tym wyjątkowym dniu władze gminne, przedstawiciele szkół,  poczty sztandarowe, uczniowie, zuchy, harcerze, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy zgromadzili się, aby oddać hołd pomordowanym 29 września 1942 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji ?Przerwany marsz?, do której przystąpiła nasza szkoła na uroczystość zostały zaproszone również ?Polskie Dzieci Wojny?.
       Obchody 77 rocznicy zbrodni hitlerowskiej rozpoczął występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku. Następnie odbyła się Msza Św., kończąca Misje Święte w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzezinach Stojeszyńskich, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. kanonik Krzysztof Woźniak dziekan Dekanatu Modliborzyckiego. Homilię wygłosił misjonarz Redemptorysta, prowadzący Misje święte. Na zakończenie misjonarze poświęcili krzyż misyjny.

           Po Mszy Św., wszyscy zebrani przeszli pod pomnik ofiar zbrodni, gdzie odmówiono modlitwę, odczytano nazwiska osób pomordowanych i wspólnie odśpiewano ?Hymn Państwowy?. Obecne na uroczystości  delegacje złożyły wieńce. Następnie głos zabrał wójt gminy, Pan Leszek Nosal, który podziękował organizatorom uroczystości za pielęgnowanie patriotyzmu i przekazywanie tradycji młodemu pokoleniu. W dalszej kolejności przemówił przewodniczący Rady Gminy. Pan Marian Giska słowami Gawędy o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej zaznaczył jak bardzo ważna jest miłość do ojczyzny, która nadaje życiu wartość, bez niej życie jest puste, pozbawione prawdy. Wymownym i wzruszającym momentem przemówień było wystąpienie Pani Ireny Szatkowskiej ? ?Dziecka wojny?, która opowiedziała historię swojej rodziny, aby przybliżyć młodemu pokoleniu tragiczne czasy wojny, żeby przestrzec następne pokolenia i ukazać jak wielką wartością jest pokój na świecie.

           Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku Pan Jan Brzozowski, który podkreślił, że jest bardzo dumny,
a zarazem wdzięczny, że tak wiele osób angażuje się w organizację tego święta, że pamiętamy i czcimy tych, którzy zapłacili najwyższą cenę ? życie, za swoją Ojczyznę.

Na koniec oficjalnej części zaśpiewano ?Rotę?, po której pan dyrektor zaprosił obecnych na harcerskie ognisko i pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez Jednostkę wojskową
w Nisku.

aparat

 

aparat

 




 

Dożynki 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

 Dożynki Parafialne w Brzezinach

doynki brzezinyW minioną niedzielę odbyły się Dożynki Parafialne. Najpierw wieniec dożynkowy do kaplicy w Osówku przynieśli mieszkańcy Gwizdowa, a w samo południe do kościoła parafialnego przybyli mieszkańcy Brzezin Stojeszyńskich w asyście orkiestry ze swoim wieńcem dożynkowym. Podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowano za urodzaj i zrodzone przez ziemię plony. Na ręce licznie zgromadzonych parafian Starostowie dożynek przekazali słowa wdzięczności i uznania za trud pracy na roli , a także życzenia na lata następne. W uroczystościach uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Modliborzyce Pan Witold Kowalik, Wójt Gminy Potok Wieki Pan Leszek Nosal, dyrektorzy szkół im. Jana Pawła II, a także wielu parafian i przyjezdnych gości. Po Mszy Świętej, dzięki gościnności proboszcza Krzysztofa Woźniaka, wszyscy jej uczestnicy wspólnie biesiadowali na terenie kościelnym. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia. 

aparat

Galeria Brzeziny

aparat

Galeria Osówek

 

Pielgrzymka 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

pielgrzymka 2019

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2019 roku  odbyła się pielgrzymko - wycieczka autokarowa  nad  polskie Wybrzeże. 

Każdy dzień rozpoczynaliśmy mszą św. sprawowaną przez organizatora pielgrzymko ? wycieczki ks. dziekana Krzysztofa Woźniaka proboszcza naszej parafii, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich parafian, uczestników pielgrzymki oraz modląc się we własnych intencjach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdańska.  Jak dowiedzieliśmy się od przewodnika to jedno z pierwszych miast w Polsce, a osada istniała tutaj już w VIII wieku. Obecnie jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym oraz węzłem handlowym. Najcenniejsze zabytki położone są wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżniej do Bramy Zielonej. Pomiędzy bramami znajduje się Targ Węglowy, gdzie zobaczyliśmy Katownię wraz z Wieżą Więzienną . Zobaczyliśmy także  Ratusz Miejski, Bazylikę Mariacką, czyli  największy, wybudowany z cegły, kościół na świecie, kościół św. Brygidy, budynek Poczty Polskiej, Muzeum II wojny światowej. Zainteresowała nas też  Fontanna Neptuna.  Odwiedziliśmy także Westerplatte, które jest symbolem walk z hitlerowskim najeźdźcą.  Znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniających tych, którzy zginęli w walkach w tym okresie. Zwiedziliśmy także Wartownię nr 1. Kolejną ciekawą i wartą odwiedzenia  okazała się dzielnica  Gdańska - Oliwa. Przez wieki była to wieś klasztorna należąca do opactwa cystersów. Świadectwo obecności cystersów w tym miejscu pozostaje do dziś w postaci Katedry Oliwskiej ? wysłuchaliśmy tam wspaniałego koncertu organowego. Odbyliśmy również spacer po alejkach  Parku Oliwskiego wśród zadbanych drzew, krzewów oraz stawów gdzie pływały  kaczki i łabędzie.  Mieliśmy także możliwość odbycia spaceru po molo w Sopocie i wspaniałej niespodzianki - niezapomnianego rejsu statkiem Pirat po falach Morza Bałtyckiego.  Mogliśmy również wejść na pokład i zwiedzić skrupulatnie Okręt Wojenny Błyskawica z czasów II wojny światowej znajdujący się w Gdyni. Ostatni dzień naszej pielgrzymko - wycieczki poświęcony był Miastu Malbork , gdzie siedzibę miał Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie znany powszechnie jako zakon krzyżacki.  Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na spacerach, a nawet kąpielach w Bałtyku. Po trzech dniach naszego pielgrzymkowego zwiedzania i wypoczywania, trochę zmęczeni ale wyposażeni w nowe wrażenia i wiedzę oraz silnie umocnieni duchowo udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów i parafii. 

aparat

 

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2019 roku  odbyła się pielgrzymko - wycieczka autokarowa  nad  polskie Wybrzeże. 

Każdy dzień rozpoczynaliśmy mszą św. sprawowaną przez organizatora pielgrzymko ? wycieczki ks. dziekana Krzysztofa Woźniaka proboszcza naszej parafii, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich parafian, uczestników pielgrzymki oraz modląc się we własnych intencjach.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdańska.  Jak dowiedzieliśmy się od przewodnika to jedno z pierwszych miast w Polsce, a osada istniała tutaj już w VIII wieku. Obecnie jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym oraz węzłem handlowym. Najcenniejsze zabytki położone są wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżniej do Bramy Zielonej. Pomiędzy bramami znajduje się Targ Węglowy, gdzie zobaczyliśmy Katownię wraz z Wieżą Więzienną . Zobaczyliśmy także  Ratusz MiejskiBazylikę Mariacką, czyli  największy, wybudowany z cegły, kościół na świecie, kościół św. Brygidy, budynek Poczty Polskiej, Muzeum II wojny światowej. Zainteresowała nas też  Fontanna Neptuna.

Odwiedziliśmy także Westerplatte, które jest symbolem walk z hitlerowskim najeźdźcą.  Znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniających tych, którzy zginęli w walkach w tym okresie. Zwiedziliśmy także Wartownię nr 1.

Kolejną ciekawą i wartą odwiedzenia  okazała się dzielnica  Gdańska - Oliwa. Przez wieki była to wieś klasztorna należąca do opactwa cystersów. Świadectwo obecności cystersów w tym miejscu pozostaje do dziś w postaci Katedry Oliwskiej ? wysłuchaliśmy tam wspaniałego koncertu organowego. Odbyliśmy również spacer po alejkach  Parku Oliwskiego wśród zadbanych drzew, krzewów oraz stawów gdzie pływały  kaczki i łabędzie.

Mieliśmy także możliwość odbycia spaceru po molo w Sopocie i wspaniałej niespodzianki - niezapomnianego rejsu statkiem Pirat po falach Morza Bałtyckiego.

Mogliśmy również wejść na pokład i zwiedzić skrupulatnie Okręt Wojenny Błyskawica z czasów II wojny światowej znajdujący się w Gdyni.

Ostatni dzień naszej pielgrzymko - wycieczki poświęcony był Miastu Malbork , gdzie siedzibę miał Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie znany powszechnie jako zakon krzyżacki.

Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na spacerach, a nawet kąpielach w Bałtyku.

Po trzech dniach naszego pielgrzymkowego zwiedzania i wypoczywania, trochę zmęczeni ale wyposażeni w nowe wrażenia i wiedzę oraz silnie umocnieni duchowo udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów i parafii.

 

Dzień Karpia 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

karp 2019 W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w Kaplicy w Osówku odbyły się karpiowe dożynki. Uroczystość ?Dzień Karpia Królewskiego ? Złota Łuska 2019? jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą, którą sprawował ks. Proboszcz Krzysztof Woźniak. Dzień Karpia Królewskiego to specyficzne dożynki karpiowe i wspaniała okazja do podziękowania Bogu za trud pracy rybaka. Jednocześnie upowszechnianie walorów naszych miejscowości poprzez gospodarstwa agroturystyczne i rybackie, produkty lokalne i regionalne oraz artystyczną i społeczną działalność mieszkańców. Wraz ze społecznością rybacką modlił się Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal, w-ce wójt Janusz Witkowski , Przewodniczący Marian Giska wraz z radnymi Rady Gminy Potok Wielki, a także przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej "Puszczy Sandomierskiej" z wiceprezesem Janem Brzozowskim i członkiem zarządu  Adamem Kuziorą.

aparat  

   

Strona 15 z 29

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>