Msze Święte

msza1

Polecamy

 

 

   

logo pl

seminarium

    WYŻSZE SEMINARIUM

DUCHOWNE W SANDOMIERZU 

opoka

 

 

 

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

 

 

 

 

 

 

Parafia Brzeziny pw. Miłosierdzia Bożego w Brzezinach Stojeszyńskich

ZAKOŃCZENIE MISJI W ROCZNICE PACYFIKACJI OSÓWKA

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH W ROCZNICE PACYFIKACJI OSÓWKA

misje oswek

oswek 1945

 W hołdzie bohaterom ? 

                                               ?Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na    
                                                           przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż    
                                                   na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej?. (Jan Paweł II)

         W ostatnią niedzielę września w kaplicy w Osówku odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca ofiary pacyfikacji, jakiej dopuścili się hitlerowcy
w czasie II wojny światowej na bezbronnej ludności Osówka. W tym wyjątkowym dniu władze gminne, przedstawiciele szkół,  poczty sztandarowe, uczniowie, zuchy, harcerze, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy zgromadzili się, aby oddać hołd pomordowanym 29 września 1942 roku. W ramach ogólnopolskiej akcji ?Przerwany marsz?, do której przystąpiła nasza szkoła na uroczystość zostały zaproszone również ?Polskie Dzieci Wojny?.
       Obchody 77 rocznicy zbrodni hitlerowskiej rozpoczął występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku. Następnie odbyła się Msza Św., kończąca Misje Święte w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzezinach Stojeszyńskich, której przewodniczył proboszcz parafii, ks. kanonik Krzysztof Woźniak dziekan Dekanatu Modliborzyckiego. Homilię wygłosił misjonarz Redemptorysta, prowadzący Misje święte. Na zakończenie misjonarze poświęcili krzyż misyjny.

           Po Mszy Św., wszyscy zebrani przeszli pod pomnik ofiar zbrodni, gdzie odmówiono modlitwę, odczytano nazwiska osób pomordowanych i wspólnie odśpiewano ?Hymn Państwowy?. Obecne na uroczystości  delegacje złożyły wieńce. Następnie głos zabrał wójt gminy, Pan Leszek Nosal, który podziękował organizatorom uroczystości za pielęgnowanie patriotyzmu i przekazywanie tradycji młodemu pokoleniu. W dalszej kolejności przemówił przewodniczący Rady Gminy. Pan Marian Giska słowami Gawędy o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej zaznaczył jak bardzo ważna jest miłość do ojczyzny, która nadaje życiu wartość, bez niej życie jest puste, pozbawione prawdy. Wymownym i wzruszającym momentem przemówień było wystąpienie Pani Ireny Szatkowskiej ? ?Dziecka wojny?, która opowiedziała historię swojej rodziny, aby przybliżyć młodemu pokoleniu tragiczne czasy wojny, żeby przestrzec następne pokolenia i ukazać jak wielką wartością jest pokój na świecie.

           Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku Pan Jan Brzozowski, który podkreślił, że jest bardzo dumny,
a zarazem wdzięczny, że tak wiele osób angażuje się w organizację tego święta, że pamiętamy i czcimy tych, którzy zapłacili najwyższą cenę ? życie, za swoją Ojczyznę.

Na koniec oficjalnej części zaśpiewano ?Rotę?, po której pan dyrektor zaprosił obecnych na harcerskie ognisko i pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez Jednostkę wojskową
w Nisku.

aparat

 

aparat

 




 

Dożynki 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

 Dożynki Parafialne w Brzezinach

doynki brzezinyW minioną niedzielę odbyły się Dożynki Parafialne. Najpierw wieniec dożynkowy do kaplicy w Osówku przynieśli mieszkańcy Gwizdowa, a w samo południe do kościoła parafialnego przybyli mieszkańcy Brzezin Stojeszyńskich w asyście orkiestry ze swoim wieńcem dożynkowym. Podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowano za urodzaj i zrodzone przez ziemię plony. Na ręce licznie zgromadzonych parafian Starostowie dożynek przekazali słowa wdzięczności i uznania za trud pracy na roli , a także życzenia na lata następne. W uroczystościach uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Modliborzyce Pan Witold Kowalik, Wójt Gminy Potok Wieki Pan Leszek Nosal, dyrektorzy szkół im. Jana Pawła II, a także wielu parafian i przyjezdnych gości. Po Mszy Świętej, dzięki gościnności proboszcza Krzysztofa Woźniaka, wszyscy jej uczestnicy wspólnie biesiadowali na terenie kościelnym. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia. 

aparat

Galeria Brzeziny

aparat

Galeria Osówek

 

Pielgrzymka 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

pielgrzymka 2019

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2019 roku  odbyła się pielgrzymko - wycieczka autokarowa  nad  polskie Wybrzeże. 

Każdy dzień rozpoczynaliśmy mszą św. sprawowaną przez organizatora pielgrzymko ? wycieczki ks. dziekana Krzysztofa Woźniaka proboszcza naszej parafii, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich parafian, uczestników pielgrzymki oraz modląc się we własnych intencjach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdańska.  Jak dowiedzieliśmy się od przewodnika to jedno z pierwszych miast w Polsce, a osada istniała tutaj już w VIII wieku. Obecnie jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym oraz węzłem handlowym. Najcenniejsze zabytki położone są wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżniej do Bramy Zielonej. Pomiędzy bramami znajduje się Targ Węglowy, gdzie zobaczyliśmy Katownię wraz z Wieżą Więzienną . Zobaczyliśmy także  Ratusz Miejski, Bazylikę Mariacką, czyli  największy, wybudowany z cegły, kościół na świecie, kościół św. Brygidy, budynek Poczty Polskiej, Muzeum II wojny światowej. Zainteresowała nas też  Fontanna Neptuna.  Odwiedziliśmy także Westerplatte, które jest symbolem walk z hitlerowskim najeźdźcą.  Znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniających tych, którzy zginęli w walkach w tym okresie. Zwiedziliśmy także Wartownię nr 1. Kolejną ciekawą i wartą odwiedzenia  okazała się dzielnica  Gdańska - Oliwa. Przez wieki była to wieś klasztorna należąca do opactwa cystersów. Świadectwo obecności cystersów w tym miejscu pozostaje do dziś w postaci Katedry Oliwskiej ? wysłuchaliśmy tam wspaniałego koncertu organowego. Odbyliśmy również spacer po alejkach  Parku Oliwskiego wśród zadbanych drzew, krzewów oraz stawów gdzie pływały  kaczki i łabędzie.  Mieliśmy także możliwość odbycia spaceru po molo w Sopocie i wspaniałej niespodzianki - niezapomnianego rejsu statkiem Pirat po falach Morza Bałtyckiego.  Mogliśmy również wejść na pokład i zwiedzić skrupulatnie Okręt Wojenny Błyskawica z czasów II wojny światowej znajdujący się w Gdyni. Ostatni dzień naszej pielgrzymko - wycieczki poświęcony był Miastu Malbork , gdzie siedzibę miał Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie znany powszechnie jako zakon krzyżacki.  Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na spacerach, a nawet kąpielach w Bałtyku. Po trzech dniach naszego pielgrzymkowego zwiedzania i wypoczywania, trochę zmęczeni ale wyposażeni w nowe wrażenia i wiedzę oraz silnie umocnieni duchowo udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów i parafii. 

aparat

 

W dniach od 19 do 21 sierpnia 2019 roku  odbyła się pielgrzymko - wycieczka autokarowa  nad  polskie Wybrzeże. 

Każdy dzień rozpoczynaliśmy mszą św. sprawowaną przez organizatora pielgrzymko ? wycieczki ks. dziekana Krzysztofa Woźniaka proboszcza naszej parafii, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich parafian, uczestników pielgrzymki oraz modląc się we własnych intencjach.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gdańska.  Jak dowiedzieliśmy się od przewodnika to jedno z pierwszych miast w Polsce, a osada istniała tutaj już w VIII wieku. Obecnie jest ważnym centrum naukowym, kulturalnym oraz węzłem handlowym. Najcenniejsze zabytki położone są wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżniej do Bramy Zielonej. Pomiędzy bramami znajduje się Targ Węglowy, gdzie zobaczyliśmy Katownię wraz z Wieżą Więzienną . Zobaczyliśmy także  Ratusz MiejskiBazylikę Mariacką, czyli  największy, wybudowany z cegły, kościół na świecie, kościół św. Brygidy, budynek Poczty Polskiej, Muzeum II wojny światowej. Zainteresowała nas też  Fontanna Neptuna.

Odwiedziliśmy także Westerplatte, które jest symbolem walk z hitlerowskim najeźdźcą.  Znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniających tych, którzy zginęli w walkach w tym okresie. Zwiedziliśmy także Wartownię nr 1.

Kolejną ciekawą i wartą odwiedzenia  okazała się dzielnica  Gdańska - Oliwa. Przez wieki była to wieś klasztorna należąca do opactwa cystersów. Świadectwo obecności cystersów w tym miejscu pozostaje do dziś w postaci Katedry Oliwskiej ? wysłuchaliśmy tam wspaniałego koncertu organowego. Odbyliśmy również spacer po alejkach  Parku Oliwskiego wśród zadbanych drzew, krzewów oraz stawów gdzie pływały  kaczki i łabędzie.

Mieliśmy także możliwość odbycia spaceru po molo w Sopocie i wspaniałej niespodzianki - niezapomnianego rejsu statkiem Pirat po falach Morza Bałtyckiego.

Mogliśmy również wejść na pokład i zwiedzić skrupulatnie Okręt Wojenny Błyskawica z czasów II wojny światowej znajdujący się w Gdyni.

Ostatni dzień naszej pielgrzymko - wycieczki poświęcony był Miastu Malbork , gdzie siedzibę miał Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie znany powszechnie jako zakon krzyżacki.

Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na spacerach, a nawet kąpielach w Bałtyku.

Po trzech dniach naszego pielgrzymkowego zwiedzania i wypoczywania, trochę zmęczeni ale wyposażeni w nowe wrażenia i wiedzę oraz silnie umocnieni duchowo udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów i parafii.

 

Dzień Karpia 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

karp 2019 W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w Kaplicy w Osówku odbyły się karpiowe dożynki. Uroczystość ?Dzień Karpia Królewskiego ? Złota Łuska 2019? jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą, którą sprawował ks. Proboszcz Krzysztof Woźniak. Dzień Karpia Królewskiego to specyficzne dożynki karpiowe i wspaniała okazja do podziękowania Bogu za trud pracy rybaka. Jednocześnie upowszechnianie walorów naszych miejscowości poprzez gospodarstwa agroturystyczne i rybackie, produkty lokalne i regionalne oraz artystyczną i społeczną działalność mieszkańców. Wraz ze społecznością rybacką modlił się Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal, w-ce wójt Janusz Witkowski , Przewodniczący Marian Giska wraz z radnymi Rady Gminy Potok Wielki, a także przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej "Puszczy Sandomierskiej" z wiceprezesem Janem Brzozowskim i członkiem zarządu  Adamem Kuziorą.

aparat  

 

Boże Ciało 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. W tym dniu wierni dziękują Bogu za Dar Eucharystii, tę radość wyrażają poprzez uroczyste Msze Święte i procesje Eucharystyczne. W tym roku procesja wyruszyła w stronę Potoczka, gdzie mieszkańcy poszczególnych miejscowości przygotowali przepiękne ołtarze.

Ks. Proboszcz podziękował wiernym za liczny udział we mszy i w procesji.boe ciao 2019

Wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przebiegu tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. 

aparat

 

Przyjęcie nowych ministrantów do służby ołtarza

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

Przyjęcie nowych ministrantów do służby ołtarza

przyjcie ministrantwZ wielką radością 16 czerwca 2019 roku w uroczystość Trójcy Przenajświętszej nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej 19 nowych ministrantów ? 14 w Brzezinach i 5 w Osówku. Obrzęd przyjęcia miał miejsce podczas Mszy Św. w Brzezinach i Osówku, a dokonał go Ksiądz Proboszcz Krzysztof Woźniak.

     Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęło się dużo wcześniej. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących, tzw. zbiórkach. W ich trakcie chłopcy zapoznali się z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Mszy Świętej. Zwieńczeniem ich zapału i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie ich do grona ministrantów poprzez błogosławieństwo Księdza Proboszcza i symboliczne nałożenie komży wraz z pelerynką.

         Polecajmy w naszych modlitwach całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza, aby Pan Bóg darzył wszelkim potrzebnym błogosławieństwem i zapałem tych młodych ludzi, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

aparat

 

Rajd rowerowy

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

XXIII PARAFIALNY RAJD ROWEROWY 

img 20190615_141041

Sobotni ciepły dzień w naszej parafii był okazją do wspólnego parafialnego rajdu rowerowego zorganizowanego przez ks. proboszcza Krzysztofa Woźniaka. Na wyjazd rowerowy wstawiły się dzieci, młodzież, mamy z dziećmi, a także rodziny. Trasa rajdu prowadziła do kaplicy w Osówku, gdzie zostało odprawione nabożeństwo czerwcowe. Atrakcjami wyjazdu był mecz piłki nożnej, kiełbaski i lody. W drodze powrotnej cała grupa rowerowa odwiedziła, jak co roku Panią Kazimierę, która swoim optymizmem i wiarą w Boga jest wzorem do naśladowania.

Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za udział, a także pomoc w organizacji 23 parafialnego rajdu rowerowego. 

aparat

 

Jubileusz 20-lecia pobyty Św. Jana Pawła II

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

 Jubileusz 20-lecia pobyty Św. Jana Pawła II

sandomierz 2019

20 rocznica pobytu świętego Jana Pawła II w Sandomierzu była okazją do udziału  dzieci, młodzieży i całych rodzin z naszej parafii w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się 9 czerwca 2019 r. Na  niedzielne uroczystości już w piątek udała się  blisko 30 osobowa grupa parafialnej młodzieży w ramach Diecezjalnych Dni Młodych, a pozostali uczestnicy w nie mniejszej liczbie wyjechali w samą niedzielę /czytaj więc.../aparat

 

Parafialny Dzień Rodziny 2019

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

?Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu?

 pdr 2019W dniu 2 czerwca 2019r. przy Publicznej Szkole Podstawowej w Stojeszynie Pierwszym odbył się kolejny Parafialny Dzień Rodziny. Było to już dziewiąte takie spotkanie od pamiętnej daty nadania szkole imienia Jana Pawła II. Dla społeczności szkolnej był to dzień radości, którą pragnęli podzielić się z licznie przybyłymi gośćmi i parafianami.

Organizatorzy tym uroczystym dniem chcieli wpisać się także w obchody 80 rocznicy wybuchy II wojny światowej, przywracając i czcząc pamięć wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. Nawiązali również do 20 rocznicy pobytu papieża Polaka w Sandomierzu.

Uroczystość rozpoczęła się plenerową Mszą św. sprawowaną przez dziekana Dekanatu Modliborzyckiego, a jednocześnie proboszcza Parafii Brzeziny Stojeszyńskie ks. kan. Krzysztofa Woźniaka, który w swej homilii tak mocno podkreślił rolę rodziny w kształtowaniu wartości i postaw obywatelskich w życiu społecznym powołując się na słowa św. Jana Pawła II: ?Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu?, które były mottem Parafialnego Dnia Rodziny.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała pani Małgorzata Wisińska ? dyrektor szkoły.

Szyku i podniosłego tonu uroczystości dodawały poczty sztandarowe szkół noszących im. Jana Pawła II.

Rangę uroczystości podnieśli przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Janowskiego pan Michał Komacki wraz z radnym panem Piotrem Rogożą, burmistrz Modliborzyc pan Witold Kowalik z małżonką, przedstawiciele Rady Miasta i Gminy Modliborzyce, dyrektorzy szkół z terenu gminy Modliborzyce i inni zaproszeni goście oraz pan Jan Brzozowski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku wraz z nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Idea przewodnia Parafialnego Pikniku Rodzinnego to w szczególności wspólne spotkanie i świętowanie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

W części artystycznej oprócz motywu patriotycznego związanego z rocznicą wybuchu II wojny światowej miały miejsce liczne występy. W tym szczególnym dniu dzieci i młodzież z obydwu szkół piosenką, tańcem czy wierszem podziękowali swoim rodzicom, babciom i dziadkom za miłość, trud i oddanie.

Ważnym punktem programu był występ Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wojska Polskiego? Wrzesień 1939r.? Jastkowice. Panowie zaprezentowali kilka utworów partiotyczno ? religijnych oraz elementy musztry żołnierskiej. Niespodzianką był wspólnie odtańczony walczyk.

Bardzo widowiskowy był również pokaz ratownictwa medycznego profesjonalnie wykonany przez druhów strażaków, a zarazem absolwentów wcielonych do służby OSP w Stojeszynie Pierwszym.

Atrakcjom Parafialnego Dnia Rodziny towarzyszył mecz piłkarski: dorośli kontra uczniowie, rozegrany na boisku szkolnym. Dzieci i młodzież korzystali ze zjeżdżalni i euro-bunge.

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy prac konkursu plastycznego pod hasłem ?Św. Jan Paweł II ? Patron Rodziny?, w którym brali udział uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem ze szkół w Stojeszynie Pierwszym i Potoczku.

Dla wszystkich przybyłych przygotowany był poczęstunek: bigos, kiełbaski, ciasta i lody.

Zwieńczeniem Parafialnego Dnia Rodziny był wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski i błogosławieństwo ks. proboszcza.

     koordynator imprezy: Monika Brzozowska

aparat

 

DIECEZJALNY KONKURS

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

SŁUŻYĆ BOGU I OJCZYŹNIE 

potoczek ix konkurs30 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku odbyła się dziewiąta edycja Diecezjalnego Konkursu Pieśni Religijno - Patriotycznej pod hasłem ?Przyszłość Polski zależy od Was i musi od Was zależeć?. Honorowy patronat nad uroczystością w tym roku objęli: Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Jerzy Bielecki ? Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Przemysław Czarnek ? Wojewoda Lubelski, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Artur Pizoń ? Starosta Powiatu Janowskiego, Ks. Kanonik Krzysztof Woźniak - Dziekan Dekanatu Modliborzyckiego, Ks. Artur Dyjak ? Proboszcz Parafii Św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim oraz Leszek Nosal - Wójt Gminy Potok Wielki.

Czytaj więcej:

 

Sakramenty Święte

Wpisany przez Admin
PDFDrukujEmail

I KOMUNIA ŚWIETA, BIERZMOWANIE

gruW przededniu odpustu parafialnego odbyła się I Komunia Święta, a w dniu odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbyło się bierzmowanie. I Komunii Świętej udzielił dzieciom ks. proboszcz Krzysztof Woźniak. Sakramentu bierzmowania udzielił młodzieży ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. W obu uroczystościach dzieciom i młodzieży towarzyszyli najbliżsi, a także nauczyciele i katecheci.

marek 1

   

Strona 12 z 26

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>